Láďa Pecka dovedl SLUNETU k prvnímu vítězství na domácí palubovce!

V prvním domácím zápase přivítala SLUNETA Tury ze Svitav, kteří přijeli posíleni o pěknou řádku cizinců, tím nejzvučnějším jménem byl asi Roseboro, který loni válel za Prostějov. Naši hráči začali utkání velmi nervózně, naopak hosté rychlými koši otevřeli skóre a rychle vedli 8:0. Pak se konečně probudili domácí hráči a převzali otěže zápasu. Michal Šotnar  zavelel první trojkou k obratu a ostatní hráči ho následovali, nejvíce však Láďa Pecka, ten se dostal do tempa a pak začal kralovat pod oběma koši. Do konce první čtvrtiny jsme stihli obrátit skóre v náš prospěch. Stav po první desetiminutovce 24:19.

I ve druhém dějství byl na palubovce vidět jeden tým, ten domácí. Naši hráči dobře sdíleli míč a obrana Turů nevěděla koho dřív bránit. Náš náskok začal narůstat a do poločasu narostl až na pěkných 17 bodů (50:33). Divákům se musela nejvíce líbit třetí čtvrtina, hosté začali zostra a chtěli rychle odmazat bodovou ztrátu, ale naši hráči pokračovali v dobré ofenzivní činnosti, Láďa Pecka, s mohutnou podporou svých spoluhráčů sázel jeden koš za druhým. Michal Šotnar rozdával jednu asistenci za druhou a tak není divu, že třetí čtvrtina skončila 31:28, celkové skóre před poslední desetiminutovkou bylo tedy 81:61.

Svěřenci Tondy Pištěckého nepolevili ani v poslední čtvrtině a pokračovali v nastoleném trendu. Po celou dobu se hrál velmi rychlý a tvrdý basketbal, o čemž svědčí i počet faulů na obou stranách 29:28. K povšimnutí je určitě také množství ztrát, těch dokázali domácí hráči vyrobit 22, hosté dokonce 25. Dnes to byl ovšem večer jednoho muže, Ládi Pecky, který zvládl double-double už v prvním poločase, celkem pak zaznamenal „career high“ 42 bodů a 20 doskoků. Ovšem za vyzdvižení stojí také 13 asistencí Michala Šotnara. Dnes podali naši hráči krásný týmový výkon a ukázali, že to myslí vážně s útokem na play-off. Doufejme tedy, že se do hry brzy zapojí i David Šteffel a podpoří tak naší podkošovou sestavu. V dalším utkání budeme čelit soupeři z nejtěžších, zajíždíme do Prostějova.

Tonda Pištěcký:

„Láďa Pecka byl dnes famózní, ale za zmínku stojí také 13 asistencí Michala Šotnara. S čím nejsem spokojený, jsou ztráty. Nechápu, jak jsme dokázali poztrácet 22 míčů.“

SLUNETA Ústí nad Labem-DEKSTONE Tuři Svitavy 97:80 (24:19 50:33 81:61)

Body domácí: Pecka 42, Smith 16, Šotnar 14, Bosák 9, Igruinovic 8, Votroubek 6, Šmíd 2
Body hosté: Teplý 15, Bannister a Roseboro po 14, Mays 9, Jacobs 8, Vučica a Mickelson po 7, Špaček 6
Trojky: 23/7 – 17/4
Trestné hody: 32/18 – 32/18
Doskoky: 47 - 36
Osobní chyby: 29 - 28